Haberler

17 Haziran 2015

TİKA'nın Desteğiyle Moldova Yargı Mensuplarına Türkiye'de Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde Moldova Cumhuriyeti Yargı Mensuplarından oluşan 10 kişilik heyet ülkemize bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Türkiye Adalet Akademisi’nin çeşitli ülkelerde adalet ve hukuk alanında karşılıklı değişim ve eğitim programları kapsamında 2013 yılında TİKA’nın koordinasyon ve desteği ile 15 Moldovalı yargı mensubu için “Terörle Mücadele ve Soruşturma Teknikleri” konulu eğitim düzenlendi. Bu yıl ise Moldova Cumhuriyeti yargı mensuplarından oluşan 10 kişilik bir heyet için de bir haftalık bir eğitim programı düzenlendi.

“Türk Yargı Sisteminin Tanıtılması” konulu eğitim programına katılan Moldova Yargı Heyeti, eğitim programı kapsamında Türkiye Adalet Akademisi, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Adalet Bakanlığı ve Ankara Batı Adliyesi’ne de çalışma ziyaretinde bulundu. 

Sonraki Haber

IFRC Genel Sekreteri Sy: “Yardım için giden bazı kurumlar rapor yazıp dönüyor”

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) Genel Sekreteri Elhadj As Sy Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam’ı ziyaret etti. Görüşmede Sy, Türkiye’nin ve TİKA’nın dünyadaki felaketlere gösterdiği duyarlılık üzerinde...