Haberler

16 Mayıs 2018

TİKA Mezar ı Şerif’te Yetimlere Uçurtma Şenliği Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), sosyal etkinlikler çerçevesinde Mezar-ı Şerif İl yetimhanesinin çocuklarına yönelik tarihi bir mekanda "Gökyüzü herkesindir" sloganı ile “TİKA Uçurtma Şenliği” düzenledi.

Uçurtma Şenliğine, Mezar-ı Şerif  İl Yetimhanesinden yaklaşık 100 çocuk katıldı. TİKA Mezar-ı Şerif Program Koordinatörü Zühtü Çal, etkinliğin yetimlere yetimhane dışında keyifli zaman geçirerek sosyal gelişimlerine katkı sağlayacağını ifade etti.

Mezar-ı Şerif İl Yetimhane Müdürü Ruhefza Ekberi, TİKA’ya Mezar-ı Şerif yetimhanesine yönelik sosyal aktivite kapsamında yapmış olduğu uçurtma şenliğinden dolayı teşekkürlerini belirtti. Ekberi, “Çocuklar uçurtma şenliğinin yetimhane dışında yapılacağını duyduktan sonra büyük heyecan ve mutluluk yaşadılar. Bu tür etkinliklerin sık sık yapılması çocukların sosyal alanında gelişmesine katkı sağlıyor. TİKA yaptığı etkinlik ile yetim çocukların yüzünü güldürdü ve hatıralarında kalacak mutlu bir gün yaşattı” şeklinde açıklamada bulundu.

Program uçurtma uçurtulması, çeşitli oyunların oynanması, Afganistan kurucusu Zahir Şah zamanında yapılan köşk hakkında bilgilendirilme ve tarihi mekanın gezilmesi ile sona erdi.  

Sonraki Haber

Kenya Vizyon 2030 Sekretaryasından Türkiye Çalışma Ziyareti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın katkılarıyla Kenya’da eyalet sistemine geçildikten sonra merkezi planlamanın yönlendirici rolünü koordine etmek üzere kurulan 2030 Vizyonu Uygulama Sekretaryası (VDS) personeline Türkiye’de çalışma ziyareti düzenlendi. Kenya’da eyalet sistemine geçildikten...