Haberler

15 Ekim 2019

TİKA Meslek Edindirme Kursunu Bitiren Afganistanlı Kadınlar Sertifika Aldı

Afganistan'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) Faryab vilayetinin Andhoy ilçesinde 6 ay önce açtığı meslek edindirme kursunu bitiren Afgan kadınlar sertifikalarını aldı. 

TİKA, Afganistanlı kadınların meslek edinmeleri ve sosyal hayat kazanımlarının sağlanması amacıyla projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

TİKA ve Faryab Vilayeti Sosyal ve Çalışma İşleri Müdürlüğü İşbirliğinde düzenlenen kadınlara yönelik Meslek Edindirme Kursları kapsamında dikiş, nakış ve aşçılık eğitim verildi.

Kurs malzemelerinin tamamının da TİKA tarafından temin edildiği mesleki eğitim ve kapasite geliştirmesi kursları, Andhoy İlçe Merkezi’nde 6 ay süre ile devam etti. Kursları başarı ile tamamlayan 100’e yakın kursiyer, düzenlen tören ile sertifikalarını aldı.

Kurs sonunda açılan sergide hünerlerinin de sergilendiği törene, ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi.

Sonraki Haber

TİKA’dan 7 ülkede Polis ve Güvenlik Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), hem Türkiye'de hem de Azerbaycan, Bosna-Hersek, Kosova, Özbekistan, Sırbistan, Tunus ve Somali emniyet ve ordu mensuplarına eğitim verdi. TİKA, Türkiye’nin güvenlik alanındaki tecrübesini aktarmaya devam ediyor. Bu kapsamda,...