Haberler

05 Nisan 2022

TİKA Meksika’da Ramazan Dolayısıyla Gıda Kolisi Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Meksika Şehri’nde yaşayan Müslümanlara ve durumu olmayan ailelere Ramazan Ayı dolayısıyla gıda kolisi dağıttı.

TİKA, 2022 Yılı Ramazan Ayı dolayısıyla gerçekleştirmeyi planladığı Ramazan Programlarının ilk aşaması kapsamında Meksika Şehri’nin Iztapalapa, Gustavo A. Madero ve Azcapotzalco Belediyeleri’nde yaşayan toplamda 20 aileye gıda kolisi desteğinde bulundu.

Program kapsamında Ramazan Ayı boyunca, Meksika’nın güneyinde bulunan ve %75,5 ile Meksika’daki en yüksek yoksulluk oranına sahip eyalet olan Chiapas’da yaşayan Müslüman azınlığa ve yerli halklara yönelik olarak, Ulusal Yerli Halklar Enstitüsü (INPI) ile iş birliğinde da Ramazan Ayı gıda kolisi dağıtılması planlanıyor.

Meksika’nın yanı sıra Guatemala ve Kosta Rika’da gıda kolisi yardımları ve Küba’da ise Havana’da yaşayan Müslüman azınlığa ve yoksul hanelere yönelik bir iftar yemeği düzenlenmesinin planlandığı program kapsamında, Meksika’da Ramazan ayı boyunca toplamda 200 aileye gıda ve 100 çocuğa kırtasiye malzemelerinden oluşan Ramazan Paketi desteğinde bulunulacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Güney Sudan’da Mesleki Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Güney Sudan’ın başkenti Juba’daki devlete ait tek meslek eğitimi kuruluşu Çok-Yönlü Eğitim Merkezi’ne (Multi-Service Training Centre, MTC) güneş enerji sistemi kurdu ve dikiş makinesi temin etti. Proje ile şehir...