Haberler

01 Nisan 2020

TİKA, Meksika’da Gösteri Merkezi Açtı

Meksika’nın başkenti Meksiko'nun en büyük belediyesi olan Tlalpan'da bulunan ve kullanılmayan bina, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yeniden tasarlanarak, tadilat ve donanımın ardından “CAPADOCIA” ismiyle hizmete açıldı.

Yaklaşık 1.000m2 kapalı alana sahip merkezde büyük bir salonun yanı sıra, sahne, kulis, giyinme bölümleri ve banyolar yer alıyor. 184 koltuk kapasitesine sahip merkezde tiyatro, konser ve konferans gibi faaliyetlerin haricinde, dezavantajlı gruplar için haftanın belirli günlerinde çeşitli konularda eğitim faaliyetleri uygulanması planlanıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs salgını nedeniyle herhangi bir tören düzenlenmeden, Tlalpan Belediye Başkanlığı'na teslim edildi. Belediye Başkanı Patricia Elena Aceves Pastrana salonun hizmete açılması dolayısıyla yaptığı açıklamada: “Kapadokya, Meksika’da Türkiye’ye dair bilinen en popüler turizm destinasyonudur.  Hayatlarımız normale döndüğünde bu merkezde gerçekleştireceğimiz görkemli bir faaliyet için hem burada, hem de asırlardır olduğu gibi gerçek yerinde Anadolu’da bizleri bekliyor olacak. TİKA’ya ve Türk halkına sonsuz teşekkürler” dedi.

Sonraki Haber

Türkiye’nin Koronavirüs ile Küresel Çapta Mücadelesi Gürcistan’da Devam Ediyor

Gürcistan’da “Evde Kal” Sosyal Kampanyası kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele için kamu görevlilerine ve medya çalışanlarına online eğitimler verilmeye başlandı.    Gürcistan’da hızlı yayılış...