Haberler

04 Ocak 2016

TİKA Lübnan’da Abdullah Rasi Devlet Hastanesi'ne Yoğun Bakım Ünitesi Kuruyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Lübnan'ın Akkar bölgesindeki Abdullah Rasi Devlet Hastanesi'nin yenilenmesine katkıda bulunuyor.

TİKA, Lübnan'ın kuzeyinde bulunan Akkar bölgesindeki ve önceleri "fakirlerin hastanesi" olarak bilinen Abdullah Rasi Devlet Hastanesinin modern cihazlarla donatılması ve bölge halkına daha iyi hizmet verebilmesi için yürütülen yenileme projesine destek sağladı.

Hastanenin Yönetim Kurulu Üyesi ve İdari Sorumlusu Hüseyin el-Masri, yaptığı açıklamada, hastahanenin yenilenmesinin büyük bir bakım ve yüksek standartlarda tıbbı hizmeti kapsadığı belirtti. Bu konunun bölge halkı için çok önemli olduğunu dile getiren Masri, "Hastahane 2006'da açıldığı ancak ilk dört yılında sıkıntılarla karşılaştı ve 2011'de hizmete başladı. Hastaneye cihazlar alındı ancak olağan üstü durumlar için başka bölümlerin açılması gerekli" diye konuştu.

Masri, TİKA'nın hastahanede tam donanımlı bir yoğun bakım merkezi açılışına destek verdiğini ve ilerleyen zamanlarda hastanenin yatak sayısının artacağını ifade etti. Bu kapsamda TİKA tarafından hastanede tam teşekküllü bir yoğun bakım ünitesi kurulması için gerekli olan tüm ekipmanlar sağlandı. Ünitenin kurulum çalışmaları devam ediyor.

TİKA, Lübnan'da okullar, çocuk parkları, kültür, eğitim, üniversite bursu, altyapı ve su hizmetleri, kuyu, tarım ve hayvancılık faaliyetleri konusunda bir dizi proje yürütüyor.

KAYNAK: AA

Sonraki Haber

Gine Bissau Kentleşme İnşaat ve Bayındırlık Bakanlığı’na Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gine Bissau Kentleşme İnşaat ve Bayındırlık Bakanlığı’na büro ve bilişim malzemeleri desteğinde bulunuldu. Gine Bissau’da farklı sektörlerde önemli projelere imza atan TİKA projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor....