Haberler

29 Mayıs 2018

TİKA Kolombiya’da İftar Programları Düzenliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA) tarafından, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da bulunan 3 merkez camide bir hafta süre ile iftar programları düzenleniyor.

19.yy'dan itibaren Güney Amerika’ya göç etmiş olan Suriye, Lübnan, Filistin ve Afrika kökenli Müslümanların yaşadığı Bogota`da bulunan Ebu Bekir Sıddık, İstanbul ve Kurtuba adlı camilerde TİKA tarafından her gün toplam 70 kişilik iftar programı gerçekleştiriliyor.

TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er’in katılımı ile ilki Ebu Bekir Sıddık Cami’de gerçekleştirilen iftar programlarında Kolombiya`daki Müslümanlar bir araya geldi. Ebu Bekir Sıddık Cami Yetkilisi Ahmed Tayel düzenlenen iftar programında Türkiye’nin yüzlerce ülkede Müslümanlara sağladığı yardımlardan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Tayel, geçen sene TİKA tarafından tezyinatı gerçekleştirilen Ebu Bekir Sıddık Cami’de toplanan Müslümanların birçok farklı etnik yapıdan geldiğini ama İslam paydasında birleştiklerini ifade etti.

TİKA Başkan Yardımcısı M. Süreyya Er ise iftarda yaptığı konuşmasında Türkiye’nin dünyanın her yerinde düzenlenen iftarlar ile tüm Müslümanlara bir selam götürdüğünü belirtti. Başkan Yardımcısı Er, konuşmasının devamında Müslümanların arasındaki kardeşliğin tüm vesileler ile güçlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Bogota’nın merkezinde bulunan İstanbul Camisinde düzenlenen iftara katılan Müslümanlar Türk halkına teşekkürlerini sundu. Başkan Yardımcısı Er burada düzenlenen iftara katılanlara hitaben yaptığı konuşmasında, Türkiye halkının sınır tanımayan iyiliğinin GüneyAmerika’yı kapsamasından dolayı duydu memnuniyeti dile getirerek, TİKA’nın Kolombiya’da birçok başarılı projeye imza atmasının arkasındaki saikın bu iyi niyet ve yardımlaşma duygusu olduğunu söyledi.

Sonraki Haber

Mezar ı Şerif’te Yetimlere İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  tarafından Afganistan'ın kuzey bölgesinde yer alan Belh Vilayeti  Mezar-ı Şerif İl Yetimhanesinde bulunan 100 yetim çocuğa iftar programı düzenlendi. TİKA, Afganistan’da yetimlere yönelik gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam...