Haberler

15 Haziran 2016

TİKA Kırgızistan’da Bölge Hastanesi Kardiyoloji Bölümünü Yeniledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kırgızistan’da yılda 2.000 hastayı tedavi eden Işık Göl Bölge Hastanesi’nin kardiyoloji bölümünün tadilatı gerçekleştirildi.

TİKA Karakol şehrinde bulunan ve Işık Göl vilayetinde yaşayan 500.000 nüfusa hizmet veren Işık Göl Bölge Hastanesi’nin kardiyoloji bölümünün tadilatını gerçekleştirdi. 50 yıldır tadilat görmeyen binada yapılan tadilat kapsamında TİKA tarafından, 16 adet hasta odası, tuvaletler, koridor ve mutfak yenilendi.

Hastanede yapılan açılış törenine T.C. Büyükelçisi Metin Kılıç, TİKA Bişkek Koordinatörü Evren Rutbil, Kırgızistan Sağlık Bakan Yardımcısı Oleg Gorin ve Karakol Şehri Belediye Başkanı Daniyar Arpaçiev katıldı.

Açılış töreninde konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Oleg Gorin, TİKA’nın sağlık alanında Kırgızistan’da gerçekleştirdiği projeler için teşekkürlerini ileterek, işbirliğinin devamını temenni ettiğini belirtti.

Büyükelçi Metin Kılıç konuşmasında aynı köklerden gelen iki ülke arasında her alanda yoğun bir işbirliği bulunduğunu belirterek özellikle sağlık sektöründeki işbirliğine verilen önemi vurguladı.

Tören, hastane çalışanlarının teşekkür konuşmaları ile sona erdi.

Sonraki Haber

TİKA Kırgızistan'da Bin Kişilik İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Bişkek Program Koordinatörlüğü, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki merkez cami yemekhanelerinde bin kişilik iftar programı düzenledi. İftar programına, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Evren Rutbil'in yanı sıra ofis yetkilileri ve Türk...