Haberler

22 Haziran 2016

TİKA Karadağlı Genç İzcileri Destekliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ’ın Sancak Bölgesinde bulunan Rojaye İBAR İzcilik Kulübüne izci kıyafetleri ve kamp ekipmanları desteği sağlandı.

Karadağ İzcilik Federasyonu’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren 8-16 yaş arası gençlerden oluşan Rojaye İBAR İzci Kulübü’ne TİKA tarafından izci kıyafetleri ve kamp ekipmanları desteği sağlandı.

Teslim töreninde konuşan Rojaye İBAR İzcilik Kulübü Başkanı Muamer Klimenta, kısıtlı imkânlarla devam ettirmeye çalıştıkları izcilik kulübünün faaliyetlerini sürdürebilmesi için söz konusu izcilik kıyafet ve kamp ekipmanlarının gerekli olduğunu belirterek,  TİKA tarafından tüm eksikliklerinin giderilerek yurtiçi ve yurtdışı izcilik programlarına katılabilir bir dernek haline geldiklerini söyledi.  Türkiye’deki izcilik kulüpleriyle çok yakın ilişkiler içerisinde bulunduklarını da sözlerine ekleyen Klimenta, bu yıl içerisinde Türkiye’deki izci kulüpleriyle bir program yapma hazırlığı içerisinde olduklarını belirtti.

TİKA Karadağ Koordinatörü Mustafa Yazıcı, izcilik faaliyetlerinin gençlerin disiplin, ortak yaşam, paylaşım ve fedakârlık duygularının gelişiminde çok büyük bir katkı sağladığını belirterek, TİKA tarafından temin edilen izcilik kıyafet ve kamp ekipmanlarının Rojaye İBAR İzcilik Kulübü üyeleri tarafından hem uluslararası izcilik kamplarında hem de yurtiçi izcilik organizasyonlarında kullanılacağını belirtti. Koordinatör Yazıcı, söz konusu projenin bölgede izciliğin teşviki ve gençlerin sosyal aktivitelere katılımı konusunda önemli bir destek sağlayacağını de söyleyerek, gençlerin bu ve buna benzer tüm sosyal gelişim projelerine TİKA olarak her zaman destek vereceklerini kaydetti.

Söz konusu destek çerçevesinde, İBAR izcilerinin tüm izci kıyafetleriyle beraber kamp çadırları ve uyku tulumları TİKA tarafından temin edildi. 

Sonraki Haber

Senegal Kazamans Bölgesi’nde Sağlık ve Veterinerlik Taramalarına Destek

Senegal’de kalkınma faaliyetlerine önemli ölçüde ihtiyaç duyan Kazamans bölgesinde “Herkes için Sağlık” sloganıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve CACSUP işbirliğinde sağlık ve veterinerlik taraması gerçekleştirildi. TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini...