Haberler

27 Aralık 2022

TİKA Kamboçya’da Pirinç Üreticilerini Destekliyor

Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Kamboçya Pirinç Federasyonu (CRF) arasında pirinç üretiminde verimliliğin artırılmasına yönelik mutabakat zaptı imzalandı.

Mutabakat zaptı ile Kamboçya Pirinç Federasyonu iş  birliğinde gerçekleştirilecek olan projeyle üreticilere tarımsal ekipman desteği verilmesi planlanıyor. Nüfusunun yüzde 20’sinin pirinç üretimi, işlenmesi ve pazarlanmasıyla ilgili çalıştığı Kamboçya’da gerçekleştirilecek proje ile 5 tarım kooperatifine 10.000 adet pirinç yetiştirme tepsisi ve 20 pirinç fidesi ekme makinesi temin edilecek.

Takeo, Preveng, Kampong Thom ve Kampong Cham eyaletlerinde pirinç tarımıyla uğraşan kooperatiflere sağlanacak destekle 2012, 2013, 2014, 2018 ve 2022 yıllarında 5 kez dünyanın en kaliteli pirinci seçilen Kamboçya'nın pirinç üretiminde verimliliğin arttırılması hedefleniyor.

Sonraki Haber

​TİKA, Kamerun’daki Sağlık Merkezine Ekipman Desteği Sağladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kamerun’un Ngaoundere şehrinde yer alan sağlık merkezine tıbbi ekipman desteğinde bulundu. Proje kapsamında sağlık merkezine kuvöz, binoküler mikroskop, kan sayım cihazı ve test kitlerinden oluşan malzeme ve ekipman...