Haberler

19 Ağustos 2018

TİKA Gönüllüleri Kamerun’da Tohum Ekti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinatörlüğünde düzenlenen 2018 Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında Kamerun'a giden gençler, tohum ekme çalışmalarına katıldı.

Başkent Yaounde'ye 3 saat uzaklıktaki Souna köyüne giden genç gönüllüler, TİKA'nın temin ettiği tarım ekipmanlarını köy halkına dağıttı. Köylülerle birlikte su taşıyan, tohumlar için çukur açan gönüllüler, aralarında makabo, limon, muz ve guava gibi bitkilerin de bulunduğu tohumları toprakla buluşturdu. Faaliyet sırasında şarkı söyleyen, dans eden Sounalılar renkli görüntüler oluşturdu.

Tecrübe Paylaşım Programı

2018 Tecrübe Paylaşım Programı ile 8 Eylül'e kadar 30 ülkeye gidecek yaklaşık 500 öğrenci, bu ülkelerde, Türkiye ve Türk sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını yerinde inceleyerek 100'e yakın proje ve faaliyete katılacak.

TİKA'nın programı vesilesiyle üniversite öğrencileri, Nijer, Arnavutluk, Bosna Hersek, Burkina Faso, Cezayir, Cibuti, Çad, Fas, Gana, Gürcistan, Kamerun, Karadağ, Kazakistan, Kenya, Kolombiya, Lübnan, Makedonya, Mozambik, Namibya, Özbekistan, Romanya, Senegal, Sırbistan, Somali, Sudan, Tanzanya, Tunus, Ürdün, Moldova ve Güney Afrika'yı ziyaret edecek.

TİKA organizatörlüğünde, geçen yıl ilki gerçekleştirilen programa, 45 ilden katılan 220 öğrenci 19 ülkeyi ziyaret etmiş ve gittikleri ülkelerde 28 proje gerçekleştirmişti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Tacikistan’da Turizm Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tacikistan’da servis ve mutfak hizmetleri alanında 2 haftalık toplam 60 saat teorik ve uygulamalı eğitim programı düzenlendi. Tacikistan Çalışma, Göç ve İstihdam Bakanlığı ile işbirliği halinde gerçekleştirilen...