Haberler

21 Mayıs 2019

TİKA, Filistin’e Desteklerini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Ramazan ayı faaliyetleri Batı Şeria ve Kudüs’te de devam ediyor.

Doğu Kudüs’te ihtiyaç sahibi ailelere 500 adet ramazan paketi dağıtıldı. Ayrıca 1000 aileye alışveriş kuponu dağıtılarak, Eski Şehir esnafının da desteklenmesi hedeflendi. TİKA Başkan Yardımcısı Birol Çetin’in de katıldığı program ile 70’e yakın noktadan gıda, giyim gibi temel ihtiyaçların satın alınması sağlandı.

Mescid-i Aksa’nın batıya bakan Nazır kapısına yakın, Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan tarafından 1552 yılında yaptırılan Haseki Sultan İmarethanesi’nde 500 kişiye de iftar yemeği dağıtımı yapıldı.

Batı Şeria’da iftar programı düzenlendi ve ramazan paketleri dağıtıldı

Batı Şeria’da gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında ise Jalozone, Kalandia ve Shufat mülteci kamplarında; Ramallah, Eriha, El Halil şehirlerinde toplamda 2500 ihtiyaç sahibi ailelere ramazan paketi dağıtıldı.

İsrail’in Maale Adumim ve Pisgat Ze’ev yerleşimleriyle sınırlandırdığı Abbl Jahalin ve Kudüs’ün doğusundaki Khan El Ahmar gibi köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere de ramazan paketi ile destek sağlandı.

Tulkarem, Nablus, Eriha, El Halil, Betlehem, Kalkilya, Tubas, Selfit  ve Cenin’de 5000 yetimin katıldığı iftar programları düzenlendi.

TİKA, Gazze Şeridi’nde de her gün 1000 aileye iftar için sıcak yemek dağıtıyor. İftar yemeği dağıtımları 30 gün boyunca devam edecek. Program tamamlandığında 150.000 kişiye ulaşılmış olacak.

Bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi 10.000 aileye Ramazan paketi dağıtımı da devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA Afganistan’da Yetim Çocuklara İftar Sofrası Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansi Başkanlığı (TİKA) , Belh Vilayeti Mezar-ı Şerif İl Yetimhanesinde kalan 100 çocuğa Ramazan ayı dolayısıyla iftar programı düzenledi. TİKA Mezarı Şerif Ofisi bahçesinde düzenlenen iftar programına Belh Vilayeti Yetimhanesinde kalan...