Haberler

18 Aralık 2023

TİKA, Filistin’de Üreten Kadınlara Desteğini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Filistin’in El Halil kentinde kadınlara yönelik eğitim mutfağı ve eğitim salonu kuruldu.

TİKA ve Güney El Halil Ticaret Odası iş birliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, geleneksel Türk mutfağı yemeklerini yapan kadınlara yönelik eğitim mutfağı ve eğitim salonu kuruldu.

Dahriye merkezli Güney El Halil Ticaret Odası ile iş birliğinde yürütülen proje, bölgedeki işsiz kadınların ve gençlerin çalışma hayatına katılımlarını artırmayı ve mevcut iş kadınlarının kapasitelerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Projenin açılış töreninde konuşan Güney El Halil Ticaret Odası Başkanı Eyüp Shihade El-Hawamde, TİKA'nın bölgede daha önce gerçekleştirdiği “kültür sarayı ve pazar yeri” projelerine olan desteklerinden bahsederek kadınların güçlendirilmesine yönelik bu proje için TİKA ve Türkiye'ye şükranlarını sundu.

Filistin'deki ilk Türk mutfağı eğitim merkezinde kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi kadınlara ve gençlerden oluşan 50 kişiye her yıl teorik ve uygulamalı eğitimler de verilecek.

Güney El Halil Ticaret Odası hakkında

El Halil'in güneyindeki Dahriye merkezli Güney El Halil Ticaret Odası, 2004 yılından bu yana 350 bin nüfuslu bölgedeki işsiz kadınlar ve gençlerin çalışma hayatına katılımlarını artırmak ve mevcut iş kadınlarının kapasitelerini geliştirmek amacıyla faaliyetler yürütüyor.

Sonraki Haber

İstanbul Photo Awards (IPA) Sergisi New York ve Londra’da Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın destekleriyle Anadolu Ajansı (AA)’nın düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması “İstanbul Photo Awards 2023” New York ve Londra’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu. TİKA ve Türk Hava Yollarının (THY) destekleriyle düzenlenen ve...