Haberler

17 Temmuz 2014

TİKA, Dünya Yetimler Gününde Afganistan'daki Yetimleri Unutmadı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Dünya Yetimler Gününde Afganistan’da faaliyet gösteren Hadaf Vakfı İstanbul Kabil Dostluk Yetimhanesi ve Felah Talim ve Terbiye Merkezine gıda ve sarf malzeme desteğinde bulundu.

Her yıl ramazan ayının on beşinci günü Dünya Yetimler Günü olarak İslam dünyasında değişik faaliyetlerle anılıyor. Bu çerçevede TİKA Dünya Yetimler Gününde Afganistan’daki yetimleri unutmadı.

TİKA’nın desteğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında Hadaf Vakfı İstanbul Kabil Dostluk Yetimhanesi ve Felah Talim ve Terbiye Merkezine gıda ve sarf malzemeleri teslim edildi. Tefrişatı ve eğitim donanımları daha önce TİKA tarafından sağlanan yetimhanede kalan öğrenciler için Dünya Yetimler günü kapsamında bir de iftar programı düzenlendi. Düzenlenen iftar programına yetimhane sakinlerinin yanı sıra Kabil Felah Öğrenci yurdunda kalan çok sayıda öğrenci de katıldı.

İftar programı öncesinde Kabil Felah Öğrenci Yurdu ve İstanbul Kabil Dostluk Yetimhanesi ile TİKA arasında ayrı ayrı işbirliği anlaşmaları imzalandı. İftarın ardından yetimhanede kalan öğrencilerden Muhammed Yakub’a birkaç ay önce Anadolu Ajansının düzenlediği fotoğrafçılık eğitiminde gösterdiği başarı ve fotoğrafçılığa duyduğu ilgiyi teşvik amacıyla TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam‘ın hediye ettiği fotoğraf makinası teslim edildi.

TİKA Kabil Koordinatörlüğünün bahçesinde düzenlenen iftar programı çocuklara verilen küçük hediyelerin takdimiyle sona erdi.

Sonraki Haber

Kazakistan'da Türk Yazı Günü Uluslararası Forumuna Destek

Kazakistan’da birçok alanda önemli projelere imza atan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın destekleriyle Kazakistan’ın Başkenti Astana’da düzenlenen Türk Yazı Günü Uluslararası Formu gerçekleştirildi. Kazakistan’da 2014 yılından itibaren her yıl geleneksel olarak kutlanması kararlaştırılan Türk...