Haberler

31 Mayıs 2018

TİKA'dan Venezuela’daki Filistinlilerle Dayanışma İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Venezuela’da Filistinlilerle dayanışma için iftar programı düzenledi.

TİKA, yaklaşık 500 bin Filistin kökenli insanın yaşadığı Venezuela’nın başkenti Caracas’ta yoğunluğu Filistinlilerden oluşan Müslüman cemaate yönelik iftar program düzenledi ve ihtiyaç sahibi ailelere ramazan yardımında bulundu.

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Venezuela Dışişleri Bakan Yardımcısı Felix Placencia, Türkiye’nin Caracas Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu, TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er, TİKA Bogota Program Koordinatörü Dr. Mehmet Özkan ve çok sayıda resmi davetli katıldı.

Filistin Kulübü’nde gerçekleştirilen iftar yemeğinde konuşan Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza Venezuela ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin önemine dikkat çekerek, “Bu zor günlerde dayanışma içinde olan Venezuela ve Türkiye dostluk köprüleri kurmaktadır. Bu iftar vesilesiyle, bu dostluk köprüsünün inşasında büyük emekleri olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve tüm Türk halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Programda söz alan TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er de Venezuela’nın bölgesi için çok önemli bir ülke olmakla birlikte, mazlumların yanında saf tutması ve dik duruşundan dolayı takdir edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yaklaşık 700 kişinin katıldığı iftar programı kapsamında, Venezuela’da ihtiyaç sahibi 250 Müslüman aileye de ramazan yardım paketi dağıtıldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’ın Kunduz Vilayetine Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından Afganistan’ın Kunduz Vilayetinde; bölgede yaşanan iç savaş ve çatışmalar nedeniyle evlerini terk ederek çadırlarda yaşamakta olan 300 aileye Ramazan Ayı dolayısıyla gıda yardımı yapıldı....