Haberler

15 Temmuz 2015

TİKA'dan Suriyeli Türkmenlere Gıda Yardımı

Lübnan’ın kuzeyinde yer alan El -Kaa köyü ve Başkent Beyrut yakınlarında bulunan Harrisa Bölgesi’nde yaşayan Suriyeli Türkmenlere ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başklanlığı ve Türkiye Beyrut Büyükelçiliği işbirliğinde 460 paket gıda yardımında bulunuldu.

TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda birçok alanda önemli projelere imza atan TİKA, Lübnan’ın kuzeyinde yer alan El -Kaa köyü ve Başkent Beyrut yakınlarında bulunan Harrisa Bölgesi’nde yaşayan Suriyeli Türkmenlere ve TİKA ve Türkiye Beyrut Büyükelçiliği işbirliğinde 460 paket gıda yardımında bulundu.

Beyrut Büyükelçiliği ile gerçekleştirilen projede Suriyeli Türkmenlere 460 adet gıda paketi dağıtıldı. Türkiye Beyrut Büyükelçiliği tarafından temin edilen gıda paketleri TİKA’nın organizasyonunda ihtiyaç sahibi Suriyeli Türkmenlere dağıtıldı. 25 Kiloluk paketlerden oluşan ve içerisinde temel gıda maddeleri bulunan 200 adet gıda paketi Harissa Bölgesi’nde yaşayan Suriyeli Türkmenlere, 260 adet gıda paketi ise Lübnan’ın kuzeyinde yer alan El -Kaa Köyü’nde bulunan Suriyeli Türkmenlere dağıtıldı. 

Söz konusu proje kapsamında açıklamada bulunan TİKA Beyrut Koordinatörü Hacı İbrahim Erbir, söz konusu yardımı TİKA ve Türkiye Beyrut Büyükelçiliği ile birlikte yaptıklarını, özellikle ülkede zor durumda bulunan Türkmenlerin bir miktar rahatlamalarını temin ettiklerini belirtti. Bu türden yardımların aralıklarla yapamaya devam edeceklerini belirten Erbir, TİKA'nın Türkmenlere yardımların süreceğini kaydetti. 

Suriyeli Türkmenlerden Azzam Recep ise bu yardımın Türkiye tarafından yapılması ve Türkiye'nin Suriyeli Türkmenleri unutmamasının kendileri için taşıdığı öneme değinerek, “Türk hükumetine ve halkına biz Türkmenleri unutmadıkları için teşekkür ederiz” dedi. 

Dağıtım TİKA yetkilileri ve Türkiye Beyrut Büyükelçiliği temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonraki Haber

Kabil'de 7 Günde 70 Aile İle İftar Programı

TİKA tarafından Ramazan ayının son haftası  “yedi günde yetmiş aile ile iftar” projesi kapsamında yetmiş aile için en az üç ay yetecek şekilde yardım malzemesi temin edilerek Ayna TV ile işbirliği içinde program hazırlandı. Proje...