Haberler

16 Mayıs 2019

TİKA'dan Sırbistan'da Eğitime Destek


Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sırbistan'ın güneybatısındaki Prijepolje şehrinde  bulunan Misa Cvijanovic – Nasa Radost Anaokulu ile Dusan Tomasevic Cirko İlköğretim Okulu'nu yeniledi. 

Düzenlenen etkinliğe Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç ve TİKA Belgrad Koordinatörü Çağla Gültekin Tosbat'ın yanı sıra öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Anaokulundaki programda konuşan Büyükelçi Bilgiç, projenin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan Rumelili Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (RUMELİSİAD) ve Sırp makamlarına teşekkürlerini ileterek, "Birlikte hareket edince her şey mümkün oluyor. Bundan sonra da bu şekilde çalışmaya devam etmeliyiz." dedi.

TİKA Belgrad Koordinatörü Toşbat da bugün Prijepolje'de iki okul açtıklarını anımsatarak, TİKA olarak geleceğin sahiplerine böyle güzel imkanlar sundukları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

RUMELİSİAD'dan Zarif Alp ise onarılan anaokulu ve ilkokulda daha başarılı öğrencilerin yetişeceğini kaydetti. TİKA tarafından yenilenen anaokulunda 300'den fazla  ilköğretim okulunda ise 210 öğrenci eğitim görüyor.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Nijer’de 1000 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Nijer’in Torodi ve Kollu bölgesinde Ramazan ayı kalkınma yardımı kapsamında ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda yardımı paketi dağıtıldı. 2019 yılı Ramazan ayı kalkınma yardımları kapsamında Nijer’in Torodi...