Haberler

26 Ekim 2021

TİKA'dan Saraybosna'da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna ile aynı ismi taşıyan üniversitenin Ziraat ve Gıda Fakültesinin amfi tiyatrosunu yeniledi.

Fakültede düzenlenen törene katılan TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik, TİKA'nın 1995'ten bu yana Bosna Hersek'te binden fazla projeyi hayata geçirdiğini anımsatarak, "Tarım alanında yüzlerce proje yapıldı. Daha çok da Bosna Hersek'te 1992-1995'te yaşanan savaşın ardından acıların giderilmesi için çalışıyoruz." dedi. Bosna Hersek'te projelerin en önemli ortaklarının kadınlar olduğunu aktaran Çevik, ülkenin doğal kimliklerinin tamamına destek verdiklerini ifade etti. Çevik, bugün açılışı yapılan amfi tiyatro ile eğitim projelerine devam edeceklerini belirtti.

Ziraat ve Gıda Fakültesi Dekanı Muhamed Brka da TİKA'nın eğitim alanında yapılan projelere büyük destek verdiğini belirterek, "Amfi tiyatronun yenilenmesi yaklaşık üç ay sürdü. Geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle açılışını yapamadık." diye konuştu.

Rektör Vekili Prof. Dr. Dzenana Husremovic ise TİKA'ya desteklerinden ötürü teşekkür ederek, öğrencilerin çok daha iyi bir eğitim ortamı kazandıklarını kaydetti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Irak Kanalına Teknik Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Musul’da yayın yapan Allan TV’ye teknik ekipman desteğinde bulundu. Musul’da düzenlenen töreni ile TİKA tarafından temin edilen yayın ve montaj cihazları, Musul’da yayın yapan Allan TV yönetimine teslim...