Haberler

05 Ağustos 2015

TİKA'dan Romanya'da Türkçe Eğitimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Romanya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mecidiye’de bulunan Kemal Atatürk Ulusal Koleji tarafından düzenlenen Türkçe Olimpiyatlarında dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 25 kişilik kafileye T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde İstanbul’da program düzenledi.

TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde gerçekleştirdiği projelerle çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Romanya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mecidiye’de bulunan Kemal Atatürk Ulusal Koleji tarafından düzenlenen Türkçe Olimpiyatlarında dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 25 kişilik kafileye T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde İstanbul’da program düzenledi. 

Romanya’daki Soydaş öğrencilerimizin kendi kültür ve benliklerini koruyup geliştirmeleri noktasında büyük öneme sahip olan “ana dilde eğitim”in desteklenmesini teminen organize edilen projeden faydalanan öğrenci ve öğretmenler, eşsiz şehrin tarihi ve turistik bölgelerini ziyaret edecek. Bu çerçevede Türk medeniyetini daha yakından tanıma fırsatına sahip olacak. Soydaş öğrenci ve öğretmenler seyahat öncesi projeden duydukları memuniyeti dile getirerek TİKA ya teşekkür ettiler. 

Sonraki Haber

TİKA Avusturya'da Şehit Düşen Osmanlı Askerleri Anısına Yeni Anıt İnşa Etti

Avusturya’da, 350 yıl önce Raab Suyu Muharebesin’de şehit düşen Osmanlı Askerleri için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından dikilen anıtlar törenle Mogersdorf Belediyesi’ne teslim edildi. Mogersdorf şehrinde 1 Ağustos 1664 tarihinde Raab Suyu...