Haberler

20 Aralık 2019

TİKA'dan Meksika’da Engellilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı  (TİKA) , Meksiko Şehri Valiliğine bağlı Engelliler Merkezi (INDISCAPACIDAD)’nin konferans salonu ve bazı özel alanlarını yenileyerek merkez yerleşkenin modernizasyonunu gerçekleştirdi.

Kurum başkanı Ruth Francisca López Gutiérrez açılış töreninde yaptığı konuşmada, TİKA’nın her sene engelliler haftasında yaptığı yardımların kendilerine yüksek moral desteği olduğunu ve Türkiye’den Meksika’daki engellilere uzanan bu köprünün her sene daha da sağlamlaştığını belirtti.

Meksiko Şehri Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren INDISCAPACIDAD, Meksiko Şehri’nde engellilere yönelik uygulanacak kamu politikalarının tasarımı, takip edilmesi ve değerlendirilmesi gibi sosyal, kurumsal ve yasal mekanizmaların oluşturulmasını sağlıyor.

Sonraki Haber

TİKA'nın Kırgızistan'da Kooperatifçiliğin Gelişmesine Eğitim Katkısı Sürüyor

K.C. Tarım, Gıda ve Arazi Islahı Bakanlığı işbirliğinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)’nın desteğiyle, Skryabin Kırgız Milli Üniversitesi bünyesinde kurulan Kooperatifçiliği Destekleme, Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde iki günlük “Kooperatifçilik Eğitimi” programı gerçekleştirildi. Kasım ayında...