Haberler

15 Mayıs 2020

TİKA'dan Macaristan'da Çocuk Merkezine Gıda ve Hijyen Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki Cseppkö Çocuk Merkezi'ne gıda ve hijyen paketi desteğinde bulundu.

TİKA Budapeşte Program Koordinatörlüğü tarafından Budapeşte'deki Cseppkö Çocuk Merkezi için temin edilen 60 adet gıda ve hijyen paketi, merkezin yetkililerine teslim edildi.

Koordinatör Seda Dağlı, yaptığı konuşmada, ''Geleceğe umutla bakabilen, güven, dostluk, paylaşma gibi kavramları doyasıya yaşayarak öğrenen, toplumla iç içe ayakları üstüne basabilen bir gençlik yetiştirilmesine vesile olan Cseppkö Çocuk Merkezi'nin ev ortamında, aile sıcaklığında yaşayan sevgili çocuklarımız, yarınlarımızın teminatı gençlerimiz ve Merkezin fedakar çalışanları için sağladığımız yardım ile içinden geçmekte olduğumuz bu zor zamanlarda toplumsal eşitlik, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın teminine katkı sunmayı diliyoruz.” ifadesini kullandı.

İnsan Kaynakları Bakanlığına bağlı olarak 2013'ten bu yana Budapeşte'nin 2. bölgesinde faaliyet gösteren Cseppkö Çocuk Merkezi, 177 kişilik kapasitesi ve yüzden fazla çalışanı ile ailesi bulunmayan veya ailesi ile birlikte yaşaması uygun olmayan çocuklar ve gençler için korunma, bakım hizmeti ve sosyal imkân sağlıyor.

Sonraki Haber

Kenya’da Karantina Altındaki Mahalleye İlk Yardım TİKA’dan

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kenya’nın başkenti Nairobi’de geçtiğimiz hafta Kovid-19 vakalarındaki artış nedeni ile karantina altına alınan Eastleigh bölgesine gıda paketi ve hijyen seti yardımı götüren ilk uluslararası yardım kuruluşu oldu. Ramazan...