Haberler

01 Nisan 2022

TİKA'dan Kuzey Makedonya Devlet Piyasa Denetim Müfettişliğine Altyapı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanlığı Piyasa Denetim Müfettişliği Gostivar Teftiş Dairesinin açılışı gerçekleştirildi.

TİKA, Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanlığı Devlet Piyasa Denetim Müfettişliğine bağlı Gostivar Teftiş Dairesinin eski ve onarım gerektiren çalışma alanları için onarım ve donanım desteği sağladı.

İki aşamalı gerçekleştirilen projenin ilk kısmında, Piyasa Denetim Müfettişliği’nin Kumonova’daki Teftiş Dairesi’nin onarım ve donanım desteği sağlanmış, yaklaşık 20 kişinin çalıştığı ofislerde çalışma koşulları iyileştirilmişti. İkinci kısımda ise, açılışı yapılan ve yaklaşık 30 kişinin çalıştığı Gostivar Teftiş Dairesi’nin 10 ofisinin onarım ve donanımı sağlanarak çalışma ortamları iyileştirilerek, hizmet kalitesinin artırılmasına katkı sağlandı.

Açılış törenine, TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt, Kuzey Makedonya Devlet Piyasa Denetim Müfettişliği Müdürü Aneta Simeska-Dimovska Gostivar, Teftiş Dairesi Müdürü İgor Serafimovski, kurum çalışanları ve diğer davetliler katıldı.

TİKA Üsküp Koordinatörü Söğüt, yaptığı açıklamada, TİKA'nın 150'den fazla ülkede faaliyet ve proje gerçekleştirdiğini, Kuzey Makedonya'daki faaliyetlere 2005'te başlandığını, başta eğitim, sağlık, tarım, idari-kurumsal altyapıların geliştirilmesi olmak üzere insana dokunan her alanda çalışmalar yapıldığını ifade etti.

Devlet Piyasa Denetim Müfettişliği Müdürü Simeska-Dimovska, "Kurduğumuz ortaklık aracılılığıyla TİKA, Devlet Piyasa Denetim Müfettişliğinin farklı şehirlerdeki çalışma ortamlarının onarım ve donanım ihtiyacını gördü. Bunun için TİKA'ya teşekkür ediyoruz. Amaç, kurum çalışanlarının kalitesini ve etkinliğini artırmak." değerlendirmesinde bulundu.

Ülke genelindeki tüm bölgesel Teftiş birimlerinin de hazır olduğu açılış töreninin ardından, TİKA’ya sağlamış olduğunu desteklerden dolayı plaket takdim edildi.

Sonraki Haber

Pakistan’da Arıcılık Alanında Faaliyet Gösteren Kadınlara TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan’ın Gilgit-Baltistan bölgesinde arıcılık alanında faaliyet gösteren kadın girişimcilere yönelik kapasite geliştirme programı gerçekleştirdi. Pakistan’daki arıcılık standartlarının geliştirilmesi ve kadınların işgücüne katılımını teşvik amacıyla Pakistan Bal Arısı Araştırma Enstitüsü...