Haberler

13 Aralık 2015

TİKA'dan Kabil'de İki Eğitim Merkezine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sosyal-Kültürel Programları kapsamında kış aylarında Afganistan’da Hadaf Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul – Kabil Dostluk Yetimhanesi ve Kabil’de faaliyet gösteren Felah Talim ve Terbiye Merkezinde kalan öğrencilerin ısınması için akaryakıt ve kömür desteğinde bulundu.

İki merkezde yaklaşık 200 öğrenci eğitim görmekte, yapılan 24.000 litre mazot ve 20 ton kömür yardımı ile merkezlerin dört aylık ısınma ihtiyaçları karşılanabilecek. Teslim törenine, eğitim merkezlerinin idarecileri ve TİKA uzmanları katıldı.

Törende Kabil Felah Talim ve Terbiye Merkezi Müdürü Abdulhadi Osmani ve Hadaf Kültür Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul – Kabil Dostluk Yetimhanesinin Müdürü Mevlevi Abdulrahim Emiri ile TİKA Kabil Program Koordinatörü Süleyman Şahin arasında devir tutanakları imzalandı. 

Sonraki Haber

Motif Halk Bilim Büyük Ödülü TİKA’nın

Türkiye'nin en kapsamlı halk bilim ödülleri olan 21. Motif Halk Bilim Ödülleri Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu. Büyük ödül; tüm dünyada “Herkes için adalet, herkes için özgürlük, herkes için refah, herkes için huzur” ilkesiyle kalkınma temelli...