Haberler

03 Haziran 2017

TİKA'dan Irak'ın Necef Kentinde 2 Bin Kişiye İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak'ın Necef kentinde 2bin kişiye iftar verdi.

İmam Ali Misafirhanesi'nde 2 bin kişiye verilen yemeğe, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız ile TİKA ve Büyükelçilik personeli katıldı.

TİKA Başkanı Çam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Necef ve Kerbela'da çeşitli insani yardımlarda bulunduklarını söyledi.

Bu iki kentte sürdürülebilir kalkınma projelerini hayata geçirmek istediklerini bildiren Çam, "Teknik konular için heyetleri Türkiye'ye davet ettik. Ortak kültürel varlıkların korunması ve restore edilerek yaşatılması, işsizliğin azaltılması, Türkiye'nin desteği ve tecrübesiyle bu bölgenin daha hızlı kalkınması ve barışın sağlanması için bir süreci başlatmış olduk." dedi.

TİKA'nın Bağdat ofisi ve büyükelçiliğin desteğiyle ülkenin birçok yerinde yoğun projeler hayata geçireceklerini kaydeden Çam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın selam ve sevgisini yöre halkına ilettiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak AA

Sonraki Haber

TİKA’dan Kenya’da Kadın İstihdamına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kenya'nın Siaya Eyaleti’ndeki işsiz kadınlara gelir imkanı sağlamak amacıyla dikiş makinesi desteğinde bulunuldu. TİKA, Kenya’da kadın istihdamının desteklenmesine yönelik gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda TİKA...