Haberler

18 Temmuz 2017

TİKA'dan Hırvatistan'da Amatör Spora Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Hırvatistan’da gerçekleştirdiği projeler ile gençlerin spora olan ilgisini artırmayı hedefliyor.

Hırvatistan’da 10 Hırvat genci tarafından kurulan ve “TİKA Dostları” ismi verilen futbol takımının salon futbol turnuvasına katılımını destekleyerek forma malzemelerini sağlayan TİKA, gençlerin spor aracılığı ile bedensel ve ruhsal gelişim göstermeleri; sağlıklı ve bilinçli bireylerin yetişmeleri hedefleniyor.

Dünyada spor konusunda gençleri en çok destekleyen ülkelerin başında gelen Hırvatistan’da tüm spor dallarına yoğun bir ilgi olduğu biliniyor. Ülkede amatör-yarı amatör dallarda halkın aktif olarak katılabileceği yarışma ve turnuvalar sürekli olarak düzenleniyor.

Benzer şekilde bu yıl düzenlenen Šalata 3. Fuar Ligi turnuvasına katılan “TİKA Dostları” takımı, 14 takımlı grup elemelerinde play-off oynamaya hak kazandı. Eleme usulüyle oynanan play-off’larda çeyrek finale kadar çıkan “TİKA Dostları” takımı oyuncuları kendilerine bu desteği veren TİKA’ya teşekkürlerini ileterek önümüzdeki yıllarda düzenlenecek turnuvalara katılıp daha da yukarı seviyelere çıkmayı hedeflediklerini ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Meksika’da Kız Çocukları Barınma Evine Dikiş Atölyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Meksika’da 60 kız çocuğunun yaşadığı barınma evine dikiş atölyesi kurulumu gerçekleştirildi. Graciela Zubiran Villareal Kız Çocukları Evi, 1970 yılında Meksika Devlet Başkanı Gustavo Diaz Ordaz tarafından 9...