Haberler

31 Mayıs 2019

TİKA'dan Gambiyalı İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Gambiya'da ihtiyaç sahibi ailelere 1.000 gıda kolisi dağıttı.

TİKA tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak için hazırlanan, her birinde 25kg pirinç, 5lt yağ, 5kg şeker, 2.5kg makarna, 1kg hurma ve 1 paket çay bulunan 1000 gıda kolisi Gambiya’nın çeşitli bölgelerinde 23-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında dağıtıldı.

Gambiya Hükümet Binası’nda gerçekleştirilen gıda dağıtımının ilk bölümünde 400 gıda kolisi cezaevleri ve hastanelere dağıtılmak üzere First Lady Fatoumatta Bah-Barrow tarafından yoksullukla mücadele amacıyla kurulan FaBB Vakfı’na teslim edildi.

Törene Türkiye Cumhuriyeti Gambiya Büyükelçisi İsmail Sefa Yüceer, Gambiya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Eşi Fatoumatta Bah Barrow ve TİKA görevlileri katıldı.

Gıda dağıtımının 2. Bölümü, Gambiya Yüksek İslam Konseyi ile işbirliği içinde, Batı Yakası’nda,  Kerevan Valiliği ile birlikte ise Kuzey Kıyısı bölgesinde Essau, Jurunku, Kerr Jarga, Kinteh Kunda, Njaba Kunda, Illiassa ve Ngayen Sanjal köylerinde gerçekleştirildi.

Gıda yardımından yararlanan Gambiyalılar sevinçli olduklarını ifade ederek, cömert davranışından dolayı, Türkiye’ye ve TİKA'ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA Desteğiyle Tacikistan Sınır Birlikleri Personeli Türkçe Öğreniyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tacikistan Cumhuriyeti Devlet Milli Güvenlik Komitesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren ve ülkenin sınır güvenliğinden sorumlu olan Sınır Birlikleri Komutanlığı bünyesinde kurulan askeri liseye Türkçe dil sınıfı kuruldu....