Haberler

04 Mart 2017

TİKA'dan Ekvador'da Türkiye Parkı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) Ekvador'un başkenti Quito’da yaptırdığı Türkiye Parkı törenle açıldı. 

İstiklal Marşı ve Ekvador’un ulusal marşının okunmasıyla başlayan açılış törenine Türkiye'nin Quito Büyükelçisi Korkut Güngen, TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin ile çok sayıda davetli katıldı. TİKA Başkan Yardımcısı Çetin törende yaptığı konuşmada, kurum olarak Güney Amerika’da 2017 yılına çok önem verdiklerini ifade etti. 
Parkın iki ülke arasındaki dostluğa katkı yapacağını söyleyen Çetin, Yunus Emre’nin, “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz” mısralarıyla sözlerini tamamladı.

Türkiye’nin Quito Büyükelçisi Güngen de iki ülkenin, ortak bir gelecek için birlikte çalışıp farklılık oluşturabileceğini dile getirdi. Güngen, “iki ülkenin ortak çabasının bir meyvesi” olarak gördüğü parkı barış ve dostluk için çağrı olarak niteledi. Ekvador ve Türk halkının barışı sadece kendileri için değil, tüm dünya için istediklerini vurgulayan Güngen, TİKA’ya ve Quito Belediyesine teşekkür etti. 

Büyükelçi Güngen, TİKA Başkan Yardımcısı Çetin, Bogota Program Koordinatörü Mehmet Özkan ve Mimar Daniel Esteban Saenz Cabezas’ın kurdele kesmesiyle biten törenin ardından konuklara baklava ikram edildi. 

Törene Filistin, Guatemala, İran, Japonya, Güney Kore, Bolivya, Honduras, Uruguay, Paraguay, Endonezya ve Küba büyükelçilerinin yanı sıra Quito Belediyesi ve diğer diplomatik misyon temsilcileri katıldı.

Quito'nun doğusundaki Batan Alto semtinde yaptırılan park, şehrin üst tarafındaki en büyük milli park Guangüiltagua'nın girişinde yer alıyor. 

Ekler   

Sonraki Haber

Kriz Değil Bağışıklık Aşısı

İnşirah Suresi’nde her zorlukla beraber kolaylık olduğu belirtilir. Devamında, inananlar için kalkıp yorulmaları (çalışmaları) emredilir. Zihin dünyamıza işlemiş bu inanç, bir açıdan Amerikan tarzı yönetim çalışmalarında da SWOT Analizi olarak bilinen yöntemle ele alınır. Esasen...