Haberler

29 Mayıs 2018

TİKA'dan Bağdat'taki Türkmenlere İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmenlere 250 kişilik iftar programı düzenleyerek gıda yardımında bulundu.

Türkmen Kardeş Ocağı'nda yapılan iftar etkinliğine Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, TİKA Bağdat Koordinatörü Cüneyt Esmer ve Türkmen vatandaşlar katıldı.

İftar programı öncesi ihtiyaç sahiplerine gıda paketleri dağıtıldı. Dağıtım sırasında açıklamada bulunan TİKA Bağdat Koordinatörü Esmer, Ramazan ayında Türkmenlere yönelik yardım faaliyetine Bağdat'tan başladıklarını, sırasıyla Telafer, Musul ve Kerkükle de devam edeceklerini söyledi. İlk etapta Bağdat'ta 500 aileye gıda paketi dağıttıklarını söyleyen Esmer, bu yardıma ek olarak 250 kişiye de iftar yemeği verdiklerini dile getirdi.

Esmer, TİKA'nın yarın da Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Musul'un Telafer ilçesinde 2 bin gıda kolisi dağıtacağını söyledi. Bağdat Büyükelçisi Yıldız da Türkmenlere yönelik yardımlarından dolayı TİKA'ya teşekkür etti.

Sonraki Haber

TİKA ve İBB İşbirliği’nde Saraybosna Belediyesine 15 Adet Otobüs

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işbirliğinde Saraybosna Belediyesine 15 adet otobüs temin edildi. Türk halkının Bosna Hersek halkına desteği hızla devam ediyor. İBB tarafından temin edilen edilen, TİKA...