Haberler

19 Aralık 2016

TİKA'dan Azerbaycan’da E Vize Sistemine Destek

Azerbaycan’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü danışmanlığında hayata geçirilen proje kapsamında kurulan ASAN Hizmet elektronik vize (e-Vize) sistemi tanıtıldı. 

TİKA, Azerbaycan gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından T.C. Dış İşleri Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü danışmanlığında hayata geçirilen proje kapsamında kurulan ASAN Hizmet elektronik vize (e-Vize) sistemi hakkında yabancı misyon temsilcilerinin katıldığı toplantıyla kamuoyuna bilgi verildi. 

10 Ocak 2017 tarihinden itibaren faaliyete başlayacak olan e-Vize sistemi sayesinde ilk aşamada, Azerbaycan'ı ziyaret etmek isteyen 81 Ülkenin vatandaşları "evisa.gov.az" sitesi üzerinden en geç 3 gün içerisinde vize alabilecekler. E-Vize sisteminin tanıtımı için düzenlenen etkinliğinde konuşan ASAN Hizmet Başkanı İnam Kerimov, uygulamanın hazırlanmasında, sistemin oluşturulmasında en çağdaş modellerden biri olan Türkiye Cumhuriyeti'nin tecrübesinden faydalandıklarını ve verdikleri destek için TİKA ve T. C. Dışişleri Bakanlığına teşekkürlerini dile getirdi.

Sonraki Haber

TİKA 160 Yıllık Mecidiye Hastanesini Yenileyecek

Sultan Abdülmecit’in fermanıyla 1856 yılında kurulan Romanya’nın Mecidiye kentinde bulunan Mecidiye Hastanesi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilenecek.  T.C. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, 7/8 Eylül 2016 tarihleri arasında Romanya’ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında,...