Haberler

01 Haziran 2020

TİKA'dan Angola'ya Gıda Yardımı ve Hijyen Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Angolalı sivil toplum örgütü AVIDA işbirliğinde Angola’da 1.000 aileye gıda ve hijyen malzemeleri yardımı ulaştırdı.

Başkent Luanda’nın farklı bölgelerinde önceden belirlenmiş ihtiyaç sahibi ailelere yapılan dağıtımın ilk gününde düzenlenen törene, Talatona ilçesinin Belediye Başkanı, Angola Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sosyal Eylem, Aile ve Kadın Bakanlığı temsilcileriyle birlikte ihtiyaç sahibi aileler katıldı. Kovid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe ve diğer tedbirlere uygun şekilde düzenlenen törendeki konuşmasında Belediye Başkanı, yaşanan zor günlerde gösterdiği dayanışmadan ötürü TİKA ve Türkiye'ye teşekkür etti.

T.C. Luanda Büyükelçisi Alp Ay ise konuşmasında Müslüman dünya için önemli olan Ramazan ayına denk gelen bu faaliyetin Türk halkının Angola halkıyla dayanışmasının bir örneği olduğunu, tüm dünyanın içinde bulunduğu bu zor günlerde dayanışmanın, dostluk ve kardeşliğin öneminin daha da arttığını vurguladı.  Ay, Belediye Başkanı’nın şahsında Angola Hükümeti’ne bu faaliyete verdikleri destekten ötürü teşekkür ederek, başta TİKA olmak üzere tüm kuruluşlarımızla Angola Hükümetine ve halkına desteğe hazır olduğunu ifade etti. 

Sonraki Haber

TİKA'dan Kenya'da İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya'da yol inşaatı nedeniyle evleri yıkılan ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu. TİKA, Türkiye Mezunu Kenyalılar ve Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı (HEKVA) işbirliği ile başkent Nairobi'de bir...