Haberler

04 Temmuz 2016

TİKA'dan Afganistan'daki Göçmenlere Gıda Yardımı ve İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan'daki göçmenlere gıda yardımında bulunularak iftar programı düzenlendi.  

TİKA, Afganistana yönelik gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Afganistan'da eğitimden sağlığa, idari sivil altyapıların güçlendirilmesinden tarıma kadar birçok projeyi hayata geçiren TİKA tarafından Afganistan'daki göçmenlere gıda yardımında bulunularak,iftar programı düzenlendi. Ülkenin kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde bulunan göçmen kampında verilen iftara, TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Daire Başkanı Ali Özgün Öztürk, TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Zeki Bulduk, TİKA Koordinatör Yardımcıları Kenan Yıldırım ve Burak Kadir Kıllıoğlu katıldı.

İftar Öncesi Ailelere Gıda Yardımı

TİKA tarafından düzenlenen İftar öncesi göçmen ailelere gıda yardımı yapıldı. TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Daire Başkanı Ali Özgün Öztürk, iftar programında yaptığı açıklamada, TİKA'nın daha önce de olduğu gibi ramazanda da Afgan halkının yanında olduğunu belirtti. Ramazanın başlamasıyla Afganistan genelinde binlerce kişiye iftar verildiğini, yüzlerce aileye de gıda yardımında bulunduklarını söyleyen TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Daire Başkanı Öztürk, Türkiye'nin her durumda Afganistan halkının yardımına koşacağını kaydederek "TİKA'nın yardımları bundan sonra da devam edecektir" dedi. 

Türkiye ile Afganistan arasındaki dostluk bağının çok eskilere dayandığını dile getiren TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Daire Başkanı Öztürk, devam eden bu dostluk ve kardeşlik gereği yardımların yapıldığını vurguladı.

 

Sonraki Haber

Türk Tarihine Işık Tutan Bilge Tonyukuk Anıt Alanı Kazı Çalışmaları Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan Bilimler Akademisi Tarih ve Arkeoloji Enstitüsü ile Moğolistan Devlet Üniversitesi arasında yapılan üçlü işbirliği anlaşması kapsamında Bilge Tonyukuk Anıtı Moğol-Türk ortak arkeolojik kazı çalışması projesinin 2016 sezonu...