Haberler

25 Ekim 2023

TİKA'dan 14. Avrasya Hematoloji ve Onkoloji Kongresi’ne Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle 14. Avrasya Hematoloji ve Onkoloji Kongresi (EHOC) İstanbul’da düzenlendi.

Kongrede EHOC konuşmacıları, Avrupa'nın ve Amerika'nın önde gelen isimleriyle birlikte hematoloji ve onkoloji alanındaki en son araştırma ve perspektifleri sundu.

Etkinliğin ilk gününde Prof. Dr. Birol Güvenç, Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, Prof. Dr. Bülent Zülfikar, Prof. Dr. Giuseppe Saglio ve Prof. Dr. Prof. Dr. Osman İlhan açılış konuşmaları gerçekleştirdi. Hematoloji ve onkoloji oturumlarının yanı sıra Yaşam Boyu Başarı ödülüne layık görülen doktorlara ödülleri verildi. Program sözlü ve poster bildiri sunumlarıyla devam etti.

Etkinliğin ikinci günü sözlü sunumlarla başladı. Yetişkin ve pediatrik hematoloji oturumları poster özetlerinin sunumu eşliğinde gerçekleştirildi.

Etkinliğin üçüncü gününde yine sözlü sunumlarla başlayan program, uzman hekimlerin sunumları ve yaşam boyu başarı ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Etkinliğin son gününde ise oturumların yanı sıra sözlü ve poster sunumları yer aldı.

EHOC 2023'te hematoloji ve onkoloji alanındaki son gelişmelere dikkat çekilen kongrede 19 poster sunumu ve 14 sözlü sunum gerçekleştirilmiş oldu. Her oturumun ardından hekimler tarafından geleceğe bakış açısı kazandıracak bir tartışma platformu oluşturuldu. 23 farklı ülkeden katılımcının yer aldığı kongreye 354 de hekim katılım sağladı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moldova’da İnovasyon Sınıfları Oluşturulmasına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moldova genelinde inovasyon sınıfları kurmaya devam ediyor. Moldova’nın kuzeyinde bulunan Floreşt bölgesinde yer alan Ion Creanga Teorik Lisesinde fizik ve kimya laboratuvarlarının donanımı TİKA tarafından gerçekleştirildi. Moldova genelinde...