Haberler

03 Temmuz 2017

TİKA Cezayir Ofisi Cezayirli Basın Mensupları İle Buluştu

TİKA Cezayir Program Koordinasyon Ofisi tarafından, Cezayirli medya mensupları ile bir araya gelinerek, TİKA’nın, başta Cezayir olmak üzere dünyadaki faaliyetleri ve yıl dönümü yaklaşmakta olan 15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

TİKA Cezayir Program Koordinasyon Ofisi toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında, TİKA’nın tarihçesi, görevleri ve 5 kıtada gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin sunum yapıldı. Ayrıca kısa bir süre önce resmi statüsüne kavuşan Cezayir Program Koordinasyon Ofisi tarafından Cezayir’de gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan projelere ilişkin bilgiler verildi.

Toplantı kapsamında ayrıca, geçtiğimiz yıl ülkemizde yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişimine yönelik film gösterimi gerçekleştirildi. FETÖ terör örgütünün Türkiye ve faaliyette bulunduğu diğer ülkeler için oluşturduğu tehditlere değinildi.

Toplantıya katılan katılımcılar, Türkiye’yi kardeş bir ülke olarak gördüklerini ve birçok Cezayirlinin tatilini Türkiye’de geçirmeyi sevdiğini belirttiler. Yaşanan darbe girişiminden dolayı çok üzüntü duyduklarını ve sabahın ilk ışıklarına kadar Türkiye’den güzel haber gelmesini bekleyerek uyamadıklarını dile getirdiler. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türk halkının, 15 Temmuz gecesi göstermiş olduğu dirayeti ve kahramanca direnişi takdirle karşıladıklarını ifade ettiler.

Sonraki Haber

TİKA Genç Satranç Oyuncularını Karadağ’da Buluşturdu

Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle Karadağ'da gerçekleştirildi. Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası, TİKA’nın desteğiyle Karadağ'ın Budva şehrinde düzenlendi. Turnuvaya aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 7 ile 17 yaş arasındaki kategorilerinde...