Haberler

18 Nisan 2023

TİKA Başkanı Serkan Kayalar, Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ile Görüştü

Filistin'i ziyaret eden TİKA Başkanı Serkan Kayalar ve Türkiye'nin Filistin nezdindeki Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer, Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ile Ramallah’taki makamında bir araya geldi.

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serkan Kayalar ile birçok sektördeki iş birliğinin güçlendirilmesi konularını görüştü.

Görüşmede, güneş enerjisinden elektrik üretme ve temiz enerji projelerinin desteklenmesi, Nablus Mesleki ve Teknik Eğitim Üniversitesine teknik destek sağlanması, gençler için bilişim projelerinden üstün yetenekli öğrenciler için okul kurulumuna kadar birçok alanda görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşme sırasında Başbakan Iştiyye, iki ülke arasındaki ikili ilişkilere ve Türkiye'nin Filistin'e verdiği desteğe övgüde bulundu.

TİKA Başkanı Kayalar da Filistin Başbakanı Iştiyye’ye TİKA'nın hayata geçirdiği ve yürütmekte olduğu projeler hakkında bilgi verdi.

TİKA Filistin'de Kudüs, El Halil, Cenin ve Gazze Şeridi'ndeki evlerin ve dükkanların restorasyonu ve Kudüs Üniversitesinde kız öğrenciler için yurt inşası gibi birçok proje yürütüyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Pakistan’da Dayanışma İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Karaçi Başkonsolosluğu tarafından Pakistan’ın Karaçi şehrinde Türkiye ve Pakistan arasındaki dostluğa dikkat çekmek amacıyla “dayanışma iftarı” düzenledi. T. C. Başkonsolosluğunda gerçekleşen iftar programına; Sindh Eyalet Valisi...