Haberler

09 Şubat 2017

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam: “TİKA'nın Namibya'daki Çalışmaları Sembolik Anlam Taşıyor”

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam ve beraberindeki heyet Namibya temasları kapsamında Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ndaitwah ile görüştü.

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam ve beraberindeki heyet Namibya temasları kapsamında Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Netumbo Nandi-Ndaitwah ile görüştü.

Nandi-Ndaitwah, çalışmalarını takip ettiklerini TİKA’nın ülkelerinde önemli çalışmaları olduğunu kaydetti. TİKA Başkanı Çam ise TİKA’nın yaptığı çalışmaların iki ülke arasında sembolik bir anlam taşıdığını belirtti.

Türk Hava Yolları (THY) ile Air Namibia arasında imzalanan anlaşmaya dikkat çeken Çam, "Namibya ile THY arasında 1 Mart’ta başlayacak olan uçak seferleri bizi birbirimize daha da yakınlaştıracak." ifadesini kullandı.

Namibya Dışişleri Bakanlığında gerçekleşen görüşmeye Türkiye'nin Windhoek Büyükelçisi Deniz Çakar da katıldı.

Sonraki Haber

Yemen'de Taizli Kanser Hastalarına TİKA’dan İlaç Desteği

Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Yemen’de Ulusal Kanserle Mücadele Kuruluşu Taiz El-Emel Tümör Tedavi Merkezi’nde tedavi gören 84 hastaya ilaç desteğinde bulundu. TİKA tarafından Yemen’de faaliyet gösteren Ulusal Kanserle Mücadele Kuruluşu Taiz El-Emel...