Haberler

27 Mart 2018

TİKA Arnavutluk’ta Sel Mağdurlarının Yanında

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arnavutluk’un İşkodra şehrinde Sel Mağduru 2.500 kişiye gıda yardımında bulunuldu.

Arnavutluk’ta son bir aydır yağan aşırı yağmurlar nedeniyle oluşan sel felaketinden etkilenen İşkodra şehri ve etrafındaki köylerde yaşayan halka destek vermek amacıyla, 2500 kişi için  TİKA tarafından temin edilen 500 paket gıda ve 50 ton hayvan yemi ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere yetkililere teslim edildi.

İşkodra’da gerçekleştirilen programa Arnavutluk Başbakan Yardımcısı Senida Mesi, Tiran Büyükelçisi M. Ahmet Yörük, TİKA Koordinatörü Özay Özütok, İşkodra Belediye Başkanı Voltana Ademi ve diğer yetkililer katıldı. Arnavutluk Başbakan Yardımcısı Senida Mesi programda yaptığı konuşmada ne zaman yardıma ve somut projelere ihtiyaçları olduğunda Türkiye’nin daima yanlarında olduğunu belirterek verilen tüm destekler için minnettarlığını dile getirdi.

İşkodra Belediye Başkanı Voltana Ademi’de TİKA tarafından sağlanan yardımların ihtiyaç sahiplerine dağıtımı için planlamanın yapıldığını ve ivedilikle sevkinin başlatılacağını belirterek Türkiye hükümeti ve halkına verilen destek için teşekkür etti.

Sonraki Haber

Sudan’da Afet ve Acil Durum Müdahaleleri İlk Etap Kursu Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma Eğitim Merkezi (SESRIC) ile Türkiye ve Sudan Sağlık Bakanlıklarının katkılarıyla Sudan’da gerçekleştirilen Afet ve Acil Durum Müdahaleleri İlk Etap Kursu tamamlandı....