Haberler

23 Aralık 2015

TİKA Afrika’da Zambezi Bölgesine de Ulaştı

TİKA Namibya’nın en kuzey doğusunda, Zambezi bölgesi olarak adlandırılan bölgenin Makanga ilçesinde toplum ve çevre adına faaliyetler yürüten “Makanga Toplum Merkezi”ne donanım desteği sağladı.

Namibya’da bir yıl içinde 20’ye yakın projeyi hayata geçiren TİKA, Namibya’nın Makanga ilçesinde halk yararına faaliyet yürüten Toplum Merkezi’ne ofis malzemelerinden oluşan donanım desteği sağlayarak projelerine bir yenisini daha ekledi.

Zambezi bölgesinin en büyük yerleşim yeri olan Makanga, yaklaşık 5.000 nüfusa sahip olup nüfusunun %65’ i genç işsizlerden oluşuyor. TİKA tarafından donanım desteği sağlanan Makanga Toplum Merkezi, bölgedeki su noktalarının ve arazilerin etkin dağıtımı, kontrol edilmesi ve yönetilmesi, arazi uyuşmazlıklarının çözülmesi, seçmen düzeyinde toplum temsili, uyuşmazlıkların çözülmesi, bölgede, tarım sağlık, su yönetimi alanlarında projeler üretilmesi için daha etkin faaliyet yürütecek.

Törende konuşan Namibya Parlamento üyesi Sayın Siapapela C. Siapapela TİKA’nın Namibya halkının yararına projeler ürettiğini, bundan sonrada işbirliğinin artarak devam etmesini arzu ettiklerini söyledi. Konuşmasının devamında yardımların asıl sahibi Türk halkına teşekkürlerini iletti.

TİKA Windhoek Program Koordinatörü Cüneyt Esmer ise “ Nerede ihtiyaç sahibi var ise TİKA oraya ulaşıp yardım elini uzatacaktır, ilkesi doğrultusunda Zambesi bölgesine geldiğimizi, bu proje ile bölgeye giriş yaptığımızı, bundan sonra da diğer alanlarda işbirliği yapacağız” dedi.

Sonraki Haber

“Istanbul Photo Awards 2014” Fotoğraf Albümü Yayınlandı

Anadolu Ajansı’nın, Türk İşbirliği ve Koordiansyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından desteklenen ve Türk Hava Yolları’nın da resmi havayolu sponsoru olduğu "Istanbul Photo Awards 2014" fotoğraf yarışmasının fotoğraf albümü yayınlandı. Anadolu Ajansı,...