Haberler

18 Temmuz 2022

TİKA 15 Temmuz’da Güney Sudanlı Yetimleri Yalnız Bırakmadı

Hain darbe girişiminin yıl dönümü kapsamında 15 Temmuz Şehitleri saygı ve minnetle anılırken günün anlamı dolayısıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Güney Sudan’da bulunan bir yetimhanede barınan 300 çocuğa elbise ve ayakkabı desteğinde bulunuldu.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimi sırasında hayatlarını kaybeden 15 Temmuz Şehitleri, Güney Sudan’da düzenlenen törende dualarla anıldı. T.C. Juba Büyükelçiliğinde gerçekleştirilen törene Güney Sudan Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, diplomatik ve uluslararası toplum temsilcileri ve UNPOL/UNMISS’te görevli Türk Polis mensupları katıldı. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan tören T.C. Juba Büyükelçisi Sayın Erdem Mutaf’ın konuşmasıyla devam etti. Tören sonunda TİKA, 15 Temmuz’da Juba’daki yetim çocukları yalnız bırakmayarak Sheikh Dafallah Abbas Vakfı Yetimhanesinde barınan ve eğitim gören 300 çocuğa elbise ve ayakkabı desteğinde bulundu.

Sonraki Haber

Karadağ’da “Türkiye Aşkına” Temalı Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

Hain darbe girişiminin yıl dönümü kapsamında Karadağ'da “Türkiye Aşkına” temalı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi açılışına Karadağ’daki Türk kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Boşnak ve Arnavut siyasetçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Karadağ'ın...