Haberler

29 Nisan 2022

TİKA’nın Ramazan Programları Mali’de Devam Ediyor

Ramazan Programları temasıyla dünyanın dört bir köşesinde insanı yardım ve iftar programlarını sürdürmeye devam eden Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Mali’nin başkenti Bamako’da yaşayan 275 ihtiyaç sahibi aileye temel besin malzemelerinden oluşan gıda yardım kolilerini ulaştırdı.

Mali İslam Konseyi işbirliğinde hayata geçirilen Ramazan programından faydalanan ailelerin bir aylık gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Ramazan kolileri, T.C. Bamako Büyükelçisi Murat Mustafa Onart, Mali İslam Konseyi Başkan Yardımcısı Houdou Kone ve Din İşleri Bakan Danışmanı Habib Kane’nin katıldığı törenle teslim edildi.

Törende söz alan Büyükelçi Onart, Ramazan ayının bir paylaşma ve dayanışma ayı olduğunu ve Türkiye’nin TİKA ve birçok sivil toplum kuruluşuyla Mali halkını desteklediğini söyledi.

Gıda problemi, sanayi sektörünün yetersizliği, hızlı nüfus artışı, kalitesiz eğitim, tarım ve hayvancılık dışında diğer sektörlerin gelişmemesi gibi nedenlerle Birleşmiş Milletlerin en az gelişmiş ülkeler listesinde yer alan Mali’de nüfusun yaklaşık %44’ünün yoksulluk sınırı altında yaşadığı tahmin ediliyor.

Sonraki Haber

TİKA, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Yetimlerin Yüzünü Güldürdü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde 10 yetimhaneye gıda paketleri ulaştırıldı. Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde T.C. Kinşasa Büyükelçiliğimiz ve Cojep işbirliği ile Başkent Kinşasa'da yaşları 2 ila 17 arasında değişen ve...