Haberler

24 Şubat 2020

TİKA’nın Pakistan’daki Faaliyetleri "Türkiye Eğitim Fuarı"nda Tanıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) sürdürülebilir kalkınma ve eğitim alanında gerçekleştirdiği proje ve faaliyetler Pakistan’nın başkenti İslamabad’da düzenlenen ve yaklaşık 2500 öğrencinin ziyaret ettiği “Türkiye Eğitim Fuar’ında anlatıldı.

19-20 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenen fuara  Türkiye Maarif Vakfı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin yanısıra özel sektör ve sivil toplum kuruluşları da iştirak etti. İki gün süren fuara, Pakistan’ın devlet ve özel okullarında eğitim alan öğrenci ve aileler büyük ilgi gösterdi.

T.C. İslamabad Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri İlhami Ayrancı, İslamabad’da altı ay içerisinde dördüncü Türk eğitim fuarının düzenlendiğine dikkat çekerek bu güzel programı organize ettiği için Pak-Türk Maarif okullarına teşekkür etti. TİKA’nın standını da ziyaret eden Ayrancı, TİKA’nın Pakistan’da gerçekleştirdiği eğitim projelerini büyük bir dikkatle takip ettiğini belirtti.

Türkiye’de eğitim alanındaki fırsatların anlatılmasını amaçlayan "Türkiye Eğitim Fuarı"na TİKA’nın katılımı ve faaliyetlerinin tanıtımı sayesinde öğrencilerin üniversite mezuniyetinden sonra Türkiye’de kariyer planlaması yapabilmeleri hedefleniyor.

 

 

 

 

 

 

Sonraki Haber

TİKA ve TRT İşbirliğinde Azerbaycanlı Gazetecilere Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Azerbaycanlı gazeteciler için "Yeni Medya Temel Habercilik Eğitimi" programı düzenledi. TİKA'nın organize ettiği ve TRT'den uzmanların bilgi paylaşımında bulunduğu programa Azerbaycanlı gazeteciler yoğun...