Haberler

10 Ağustos 2018

TİKA’nın Genç Gönüllülerinden Çad’da Yetimhane Tadilatı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı( TİKA) tarafından düzenlenen 2018 Tecrübe Paylaşımı Programı kapsamında Çad’a giden öğrenciler yetimhane tadilatına destek verdi.

Çad’da bulunan genç gönüllüler, başkentte faaliyet gösteren Furkan Yetim Merkezi'nde yetimlerle bir araya gelerek yetimhanenin iç ve dış duvarlarını boyadı.

Genç gönüllülerden Ömer Faruk Agan, yaptığı açıklamada, "Başkentteki bir yetimhaneye geldik ve bizim için gerçekten farklı bir tecrübe oldu. Çocuklarla birlikte vakit geçirmek, bir nebze olsun eksiklikleri gidermek için TİKA ile birlikte gönüllü olarak geldik. Burası gerçekten çok farklı. Afrika, buraya görmeden yorum yapılacak bir yer değilmiş." dedi. 

Programa katılan Buğra Duman da "Yetimhanenin dersliklerini, odalarını, mutfaklarını gördük. Buraların duvarlarını boyadık." diye konuştu. 

Yerel bir radyo programına da katılan gönüllü gençler, Türkiye ve Çad hakkında düzenlenecek çeşitli etkinliklere konuk olacak. 

Sonraki Haber

TİKA Gönüllülerinden Afrika'ya İnteraktif Ağaç Evi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) koordinasyonunda gerçekleştirilen 2018 Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında Tanzanya’ya giden gönüllü öğrenciler yetim çocuklar için ağaç ev çocuk kütüphanesi yapımına destek verdi Tecrübe Paylaşımı Programı kapsamında Tanzanya'nın Zanzibar adasına giden...