Haberler

30 Nisan 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Pakistan’da İhtiyaç Sahiplerini Sevindirme Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından başlatılan Erenler Programı kapsamında Ramazan ayı münasebetiyle Pakistan'ın Dera İsmail Khan, Mardan, Charsadda, Muzafferabad ve Eski Aşiretler Bölgesindeki (FATA) 4.000 aileye toplam 55 tonluk gıda paketi desteğinde bulunuldu.

2021 yılının Anadolu’nun manevi değerlerinden olan Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli yılı ilan edilmesi vesilesiyle “Erenler Sofrası” başlığı altında TİKA tarafından yürütülen Ramazan ayı gıda dağıtım etkinlikleri Pakistan’da devam ediyor.

TİKA İslamabad Program Koordinatörü Gökhan Umut, dağıtım töreninde yaptığı konuşmasında, Pakistan’ın ekonomik açıdan az gelişmiş bölgelerinden olan Dera İsmail Khan, Mardan, Charsadda, Muzafferabad ve Eski Aşiretler Bölgesindeki (FATA) 4.000 aileye ulaşarak toplam 55 tonluk gıda paketi yardımında bulunduklarını belirtti.  Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Ramazan’ın sevincini paylaşmak için Ramazan programları düzenlediklerini ifade eden Umut, programın bu yıl, Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı kapsamında düzenlenmesinin de sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılının Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı ilan edilmesi kapsamında TİKA, bu yıl 87 ülkede gerçekleştirdiği ramazan ayı sosyal dayanışma projelerini "Erenler Sofrası" adı altında planladı.

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Bosna Hersek’te

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan Programı kapsamında Bosna Hersek’te ihtiyaç sahibi 1.000 aileye gıda ve hijyen malzemesinden oluşan paketleri ulaştırdı. 2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı...