Haberler

17 Temmuz 2020

TİKA’dan Zimbabve’de 1.000 aileye Gıda ve Hijyen Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Harare Büyükelçiliği işbirliğinde, Zimbabve’nin Marondera ve Chegutu bölgeleri başta olmak üzere, fakir bölgelerde Kovid-19 ile mücadeleye destek olmak amacıyla 1.000 aileye gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıtıldı.

Chegutu’nın Gadzema bölgesinde Koronavirüsten etkilenen ailelere dağıtılan paketlerde, en çok ihtiyaç duyulan malzemeler olan şeker, pirinç, un, yağ gibi temel gıda maddelerinin yanı sıra, sabun gibi hijyen malzemeleri bulunuyor.

Gadzema Camii İmamı Jamaad Musa, gelen yardımlardan dolayı TİKA ve Türk milletine minnettar olduklarını dile getirdi. Bölgede yaşayan Llewelyn Sharief Phiri ise, “Evimde yiyecek hiçbir şeyim kalmamıştı ve nereden yiyecek bulacağımı bilemiyordum. Tam zamanında geldikleri için TİKA’ya minnettarım.” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Türk Tatar Ortak Mirasına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğinde ve Litvanya Tatar Kültür Merkezi işbirliğinde bu yıl yedincisi düzenlenen ve bölge ülkelerinde yaşayan yaklaşık 40 Tatar gencinin katıldığı Yaz Kampı’nda bu yıl konu olarak Türk-Tatar Bayramı...