Haberler

05 Kasım 2018

TİKA’dan Yemen Ticaret ve Sanayi Bakanlığına Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) mobilya ve teknolojik ekipmanlarla donanımını sağladığı Yemen Ticaret ve Sanayi Bakanlığı binasının açılışı yapıldı.

Aden'de bulunan bakanlık binasının açılışına Yemen Ticaret ve Sanayi Bakanı Muhammed el-Meytemi, Bakan Yardımcısı Salim El-Vali, Bakan Vekili Ali Atıf, TİKA Yemen Koordinatörü Abdullah Sarı ve Aden Vali Vekili ile Yardımcısı da katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bakan Meytemi, savaşta zarar gördükten sonra onarılan binanın donatılmasına verdiği destek nedeniyle öcelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a, Türkiye’ye, TİKA Başkan ve çalışanlarına teşekkür ederek, binanın açılmasının kendileri için önemli bir adım olduğunu belirtti. Meytemi,Türkiye'nin katkılarının, bakanlığın görevini yerine getirmesine yardımcı olacağını ifade etti. TİKA Yemen Koordinatörü Sarı da TİKA'nın desteği ile hizmet vermeye hazır hale getirilen bakanlık binasının, liman şehri olan Aden’de ekonomik bir canlılık ve dolayısı ile istihdama vesile olacaktır diyerek iyi temennilerini iletti.

TİKA, 2015'te Husiler ile Yemen'de meşru yönetime destek veren güçler arasında yaşanan çatışmalarda zarar gören ve onarılan binanın ofis mobilyaları, klimalar, bilgisayar, güvenlik kameraları ve ihtiyaç duyulan bazı araç gereçlerle bakanlık hizmet binasının donanımını sağlayarak hizmete açtı. Dört kattan müteşekkil olan Adendeki hizmet binasının ilk iki katı Aden bölge müdürlüğü, bağlı birimler ve son iki katı da Bakanlık hizmetleri için kullanılacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Ukrayna’da Kırım Tatarlarına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Kırım sınırına yakın olan ve Kırım Tatarlarının yaşadığı Novooleksiyivka ile Partizanı ilçelerindeki okullara destek verildi. Kırım Tatarlarına destek kapsamında Ukrayna’nın güneyindeki Herson Vilayetinin Partizanı İlçesindeki okulun tadilatı...