Haberler

23 Haziran 2017

TİKA’dan Yemen’de 1000 Kişilik İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Yemenin geçici başkenti Aden'de 1000 kişilik iftar programı düzenlendi.

Faaliyet gösterdiği coğrafyalarda Ramazan ayı kapsamında iftar sofraları kuran TİKA, Ramazan ayında gerçekleştirdiği programlara Yemen’de  de devam ediyor. Bu kapsamda Yemen’in geçici başkenti Aden'de TİKA tarafından Aden gençlik Platformu işbirliği ile Yemen’de iç savaşta Şehid olanların ailelerine iftar programı düzenledi.

İç savaşta Şehid olan ailelerin davetli olduğu stadyum iftarında Aden gençlik Platformunun internette sosyal medya üzerinden yapılan davette 1000 ailenin üzerinde bir katılım sağlandı. İftara aynı zamanda Aden Valiliği ve Başbakanlık ofisi de destekleyerek bu manevi gecedeki iftarın stadyum gibi bir yerde ve Şehid ailelerine özel verilmesini çok beğendiklerini dile getirerek TİKA'dan bu tarz sosyal projelerin devam etmesi temennisinde bulundular. 

Sonraki Haber

TİKA’dan Kırgızistan’da İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kırgızistan’da Ramazan faaliyetleri çerçevesinde iftar programı düzenlendi. TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyye Er, TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş ve Bişkek PKO personelinden oluşan heyet Ramazan faaliyetleri çerçevesinde...