Haberler

31 Mayıs 2019

TİKA’dan Vietnam Genel İstatistik Ofisi’ne Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) ve Vietnam Genel İstatistik Ofisi(GSO) işbirliğinde 25 GSO Personeline 4 gün boyunca “Üretici Fiyat İstatistikleri” alanında Vietnam’da eğitim verildi.

2015 yılından buyana TİKA tarafından sürdürülen Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı(TÜİK) ve Vietnam Genel İstatistik Ofisi (GSO) arasındaki istatistik alanındaki işbirliği çerçevesinde Vietnam’da 4 gün boyunca Hanoi’deki İstatistik Ofisi merkez binasında “Üretici Fiyat İstatistikleri” alanında eğitim gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen eğitimle Vietnam’ın İstatistik alanındaki altyapısının gelişimine katkı sağlayarak, iki ülke arasındaki istatistik alanındaki işbirliğinin sürdürülebilirliği hedefleniyor.

25 GSO uzmanının katılım sağladığı istatistik eğitiminin açılışı GSO Başkan Yardımcısı Vu Tan Liem tarafından gerçekleştirildi. 4 günlük eğitim sürecisin ardından TÜİK tarafından görevlendirilen eğitimci personele Vietnam’la ilgili plaket takdim edildi.

Vietnamlı yöneticiler Türkiye ve Vietnam arasında istatistik alanında eğitimlerin devam etmesi gerektiğini belirterek Türkiye’ye ve TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

TİKA'dan Lizbon'da İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Portekiz’in başkenti Lizbon’da ülkenin en büyük camisi olan Lizbon Merkez Camisi'nde, 500 kişilik iftar programı düzenledi.  Ramazan ayı vesilesiyle TİKA, Lizbon Merkez Camisi Derneği iş birliği ile başkent...