Haberler

30 Eylül 2022

TİKA’dan Üreten Kadınlara Ekipman Desteği

TİKA, Tunus’un kırsal bölgelerinde faaliyet gösteren tarımsal birlikleri ve kooperatifleri desteklemeye devam ediyor.

Kırsal kalkınmayı destekleyerek bu bölgelerde yaşayan ancak sınırlı imkânlara sahip olan insanların hayatlarını idame ettirebilmeleri için projeler geliştiren TİKA, Tunus’un farklı bölgelerinde 30’un üzerinde tarım, hayvancılık ve balıkçılık projesi hayata geçirdi. Bu sayede bugüne kadar 400’ün üzerinde ailenin sürekli gelir elde etmesine olanak sağlandı.

20 kadın yararına ekipman desteğinde bulunuldu

Zeytin Toplama ve Baharat Üretim Ekipmanı Alımı Projesi kapsamında, Tunus’un az gelişmiş bölgelerinden biri olan Gafsa vilayeti kırsalında faaliyet gösteren Al-Baraka Tarımsal Kalkınma Grubu üyesi 20 kadın yararına ekipman desteğinde bulunuldu. Zeytin hasadı için gerekli olan malzemeler ile tahıl, baharat ve kahve öğütmek için gerekli ekipmanların yanı sıra bunların satışa hazır bir şekilde sunulması için lazım olan ambalajlar temin edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Gürcistanlı İtfaiyecilere İleri Seviye İtfaiye Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı İşbirliğinde Gürcistanlı İtfaiyecilere “İleri Seviye İtfaiye Eğitimi” verildi. TİKA tarafından yürütülen “Acil Durum ve Afet Müdahale Eğitimleri Programı (ADAMEP)”  kapsamında Konya...