Haberler

27 Mayıs 2016

TİKA’dan Ürdün Gençliğine Spor Kompleksi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ürdün’de ulusal ve uluslararası faaliyetler için genç sporcuların kullandığı konaklama alanının tadilat ve donanımını gerçekleştirdi.

Ürdün Gençlik Yüksek Kurumu’na bağlı Amman Gençlik Merkezi’nin konaklama birimleri ve VIP salonunun tadilat ve donanımı TİKA tarafından gerçekleştirildi.

Amman Gençlik Merkezi, Gençlik Yüksek Kurumu’na bağlı en büyük kuruluş olarak, 22 dalda faaliyet gösteren spor köyünün merkezinde bulunuyor. Ulusal ve uluslararası faaliyetler nedeniyle Amman’a gelen misafirler Gençlik Merkezinin misafirhanesinde konaklıyor.

Amman Gençlik Merkezi açılışına katılan Amman İl Gençlik ve Spor Müdürü Dr. Hüseyin Cubur açılış konuşmasında; “TİKA Ürdün’de gençliğe yatırım yapmıştır. İnsana yapılan yatırım ülkeler arasındaki gerçek dostlukları tesis eder. Arzu ve temennimiz, TİKA’nın gençliğe ve spora daha çok yatırım yapmasıdır. Gençlik, geleceğimizdir. Her iki ülkenin gençlerinin birbirlerini daha yakından tanıma mecburiyeti vardır. Tarihimiz, gelenek ve göreneklerimiz bizleri maziden geleceğe bağlayan en önemli bağlardır.” diyerek TİKA’ya teşekkür etti.

Yılda yaklaşık beş bin öğrencinin konakladığı merkez, Ürdün’de gençlere yönelik faaliyetlerin merkezinde bulunması nedeniyle önem arz ediyor. 2015 yılı içerisinde Ürdün Güreş Federasyonu sporcularına Türkiye’de kamp yaptıran TİKA, Ürdün gençliğine yönelik projeler geliştirerek Ürdün-Türkiye ilişkilerinin olumlu manada gelişimine katkı sağlıyor. 

Sonraki Haber

TİKA'dan Somalili Gençlere Milli Takım Forması

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iç savaştan ve yoksulluktan etkilenen Somalili çocukları ve gençlerin spora yönelmesi, sosyal yaşamda daha etkin rol oynaması için forma dağıtımı gerçekleştirdi. TİKA Somali’de sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor....