Haberler

26 Haziran 2016

TİKA’dan Ürdün’de Salt Türk Şehitliğinde İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ürdün’de bulunan Salt Büyükşehir Belediyesi ve sekiz yerel Sivil Toplum Kuruluşunun katılımıyla Salt Türk Şehitliği’nde 500 yetim ve engelli çocuğa iftar verildi.

1918 yılında Ürdün’ün tarihi Salt şehrinde vatanı ve milleti için şehit düşen 300 şehidin manevi huzurunda düzenlenen iftar organizasyonuna, TİKA Ortadoğu ve Afrika Dairesi Başkanı Keman Özdemir, Salt Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Khasman, Türkiye Amman Büyükelçisi Sedat ÖNAL, yetim ve engelli çocuklara yönelik faaliyetlerde bulunan 8 STK temsilcisi ile 500 yetim ve engelli çocuk katıldı.

TİKA Ortadoğu ve Afrika Dairesi Başkanı Keman Özdemir konuşmasında Türkiye’nin her zaman Ürdün halkının yanında olacağını vurguladı.

Salt Büyükşehir Belediye Başkanı Salt Türk Şehitliği’nin Salt tarihindeki öneminden bahsederek şehitliğin Salt halkına emanet edilen manevi bir değer olduğunu sözlerine ekleyen belediye başkanı, TİKA’nın Salt Belediyesi’ne verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Çocukların sunduğu gösterilerle devam eden iftar programı, çocuklara dağıtılan pamuk şeker ve patlamış mısırla sona erdi.

 

Sonraki Haber

TİKA Kabil’de Yetimler ve Sokak Çocukları İçin 7 Ayrı İftar Programı Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayında Kabil’de Alaaddin Kız Yetimhanesi, Tai Mesken Erkek Yetimhanesi ve TİKA Kabil PKO bahçesinde; yetim öğrencilere, ailelerinden uzakta yaşayan yurtlarda kalan üniversite öğrencilerine ve sokak çocuklarına...