Haberler

30 Mart 2021

TİKA’dan Ukrayna Emniyet Personeline Çevrimiçi Siber Suçlar Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Ukrayna Devlet Araştırma Bürosu Ana Soruşturma Departmanı teşkilatı personeline “Siber Suçlar Soruşturma Teknikleri Eğitimi” verildi.

T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde, dost ve kardeş ülkelerin emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik olarak 2007 yılından bu yana “Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi” yürüten TİKA, Kovid-19 sürecinde de paydaş ülkelerle çevrimiçi bağlantılar kurarak eğitimlerini sürdürüyor.

22-24 Mart 2021 tarihleri arasında TİKA tarafından düzenlenen çevrimiçi eğitim kapsamında; Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Ukrayna Devlet Araştırma Bürosu Ana Soruşturma Departmanı teşkilatı personeli 37 kursiyere yönelik “Siber Suçlar Soruşturma Teknikleri Eğitimi” kursu verildi.

Karşılıklı bilgi ve tecrübelerin aktarıldığı eğitim süresince katılımcılara, Ödeme Sistemleri Suçları İle Mücadele, kullanılan dolandırıcılık yöntemleri, Siber Suç Soruşturma Aşamaları ve Siber Suçlar Mevzuatı ile ilgili konularda bilgi paylaşımında bulunuldu.

 

Sonraki Haber

Afganistan Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 100. Yılı Pervan Üniversitesinde Kutlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Pervan Üniversitesi işbirliğinde, Afganistan-Türkiye diplomatik ilişkileri tesisinin 100. yılı münasebetiyle kutlama programı düzenlendi. Pervan vilayetinde bulunan Pervan Üniversitesinde gerçekleştirilen etkinliğe, Pervan İl Valisi General Fazluddin Ayar, Pervan...